תכשיטים אודותינו עיצוב תכשיטים פנינים אבני חן סל הקניות מידע מקצועי שאלות ותשובות תקנון האתר צור קשר
שלום: אורח
אין פריטים
בעגלת הקניות
הצטרף למועדון הלקוחות שלנו וקבל עדכונים על מבצעים חדשים
הכנס שם
אימייל

צילום תכשיטים – תמונה שווה אלף מילים

היופי והאסתטיקה הם תמצית התשוקה בעולם וכך היו מאז ומתמיד. תכשיטים נחשבו לאורך ההיסטוריה לפריטים המסמלים הצלחה, אהבה, אושר וכמובן עושר. גם היום יש בהם קסם ועוצמה. זהב, כסף, אבנים חן ויהלומים הם דרך להעניק מתנה, להראות אהבה, לשדרג את המראה ולגרום לאושר פנימי. תכשיטים הם חלק מחיינו, והיום הם מצויים בשפע ובמחירים מגוונים המאפשרים לכל אחד להתהדר בהם. קטלוגים של תכשיטים או צילומי תדמית הם דרך להציג אותם עבורנו באופן ברור ונוח, ולשם כך דרוש צילום איכותי שיביע בצורה מעוררת השתאות את היופי הגלום בכל תכשיט.

לתפוס את הברק

צילום תכשיטים הוא תחום מקצועי ומאתגר שנדרשת בו מיומנות טכנית והבנה רבה כדי להביא את הקסם והעוצמה של התכשיט בצורה הטובה ביותר. תמונת התכשיט היא זו שתעביר את האיכויות שלו ותביא למכירה, וכדי שהיא תהיה מקצועית יש צורך בתכנון מוקפד של ציוד הצילום, זוויות הצילום, התאורה ובראש וראשונה של המראה שמעוניינים ליצור. גם לאחר הצילום יש צורך ללטש, לחדד ולשדרג את הצילומים כך שיספקו את המראה הנדרש והאיכותי שתופס את העין.

צילומי תכשיטים מתבצעים לרוב בסטודיו עם תאורה מתאימה ורקע שיבליט את התכשיטים, ולעיתים הם מצולמים בטבע או על דוגמנית. ישנם צילומים המיועדים לקטלוגים למכירת תכשיטים, ואחרים הם צילומי אווירה שבהם התכשיטים משתלבים בצילום.

צילומים לקטלוגים – איכויות הצילום נדרשות להיות מוקפדות, שכן הברק של התכשיטים משקף את הסביבה, ועם זאת צריך להציג את הברק של המתכת והאבנים באופן שיזהר, ינצנץ וימשוך את העין והלב. לזוויות הצילום, לרקע התמונה ולבחירת התאורה. בצילום יש משמעות מכריעה לקבלת התוצאה הרצויה.

בצילומים אלה משאירים את הבמה לתכשיטים עצמם כשהם בולטים במרכז הצילום. הם יכולים להיות מונחים בקופסה, על מעמד או ללא כל תמיכה, והם יוצרים מראה מהפנט שגורם לנו לרצות לגעת ולמדוד. בקטלוגים המוצגים באתרים ניתן להוסיף צילום 360 לתכשיטים שבהם אפשר לראות אותם מזוויות שונות ומחמיאות. צילומים אלה יכולים לעשות את ההבדל כשמדובר על קטלוגים המציגים תכשיטים רבים למכירה. צילום אומנותי מציג את התכשיט פעמים רבות באופן טוב וברור יותר ממראה התכשיט כשהוא מוצג בחנות. היכולת לתפוס את הזוהר הייחודי המאפיין את התכשיט היא עבודת הצלם המקצועי.

צילום תדמיתי – בצילומים כאלה הדגש ניתן לעיצוב הכולל של התמונה, האווירה והסגנון המבוקש. בצילומים אלה התכשיטים משתלבים ברקע שיכול להיות בסטודיו או בטבע ולעיתים הם מוצגים על דוגמנית העונדת אותם. צילומים אלה מיועדים למתג חברות וליצור אווירה מסוימת שעל הצלם המקצועי להצליח לבטא. הצלם המיומן צריך לדאוג בצילומים אלה שהתכשיט יבלוט למרות שלל האלמנטים המופיעים בצילום. לאחר שהצילומים מוכנים העבודה מסתיימת רק לאחר עבודת ליטוש ובחירת התמונות הטובות ביותר מתוך שלל הצילומים שנעשו.